Podsumowanie Walnego Zebrania STN SUM 2021

W dniu 24.11.2020 roku odbyło się Walne Zebranie Studenckiego Towarzystwa Naukowego w auli A3 Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach.

Po przedstawieniu przez ustępującą Przewodniczącą wręczono Nagrodę Honorową im. prof. Franciszka Kokota. W tym roku Zarząd STN SUM postanowił przyznać Nagrodę Zespołowi Centrum Informatyki i Informatyzacji SUM za ogromny wkład włożony w pomoc w realizacji zadań Towarzystwa w okresie szczytu pandemii COVID-19.

W wyniku przeprowadzonych wyborów nowym Przewodniczącym STN SUM został Piotr Lewandowski z Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu, a Zastępcami Przewodniczącego Aleksandra Mroskowiak i Maria Stec. Pełny skład nowego Zarządu znajduje się w zakładce Zarząd STN SUM w Katowicach.

Mieliśmy również przyjemność ogłosić wyniki rankingu Studenckich Kół Naukowych. W tym roku najwyższe lokaty uzyskali:

Najwyższe lokaty w rankingu Studenckich Kół Naukowych zajęli:

I MIEJSCE 
SKN przy Zakładzie Balneoklimatologii i Odnowy Biologicznej Katedry Fizjoterapii WNoZK

II MIEJSCE 
SKN przy Katedrze i Klinice Kardiologii WNoZK

III Miejsce
SKN przy III Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiologii WNMZ

WYRÓŻNIENIA
SKN przy Zakładzie Zdrowia Publicznego WNoZB

SKN przy Zakładzie Zdrowia Reprodukcyjnego i Seksuologii Katedry Zdrowia Kobiety WNoZK

SKN przy Katedrze i Zakładzie Histologii i Patologii Komórki WNMZ

SKN przy Zakładzie Chemii Ogólnej i Nieorganicznej WNF

SKN przy Katedrze Histologii i Embriologii WNMK

Gratulujemy!

Serdecznie gratulujemy. Pełny ranking dostępny jest w zakładce Koła Naukowe.

SIMC 2021

Dear students and PhD candidates!We know you’ve missed us almost as much as we missed you. We’re pleased to announce that International Medical Congress of Silesia will take place 12-14.05.2021 and for the first time in history it will be online. We’re waiting for your abstract submissions till 28.03! Registration and regulations – soon! Follow us on Facebook and Instagram to stay tuned!

***

Drodzy studenci i doktoranci! Wiemy, że tęskniliście za nami nie mniej niż my za Wami. Z ogromną radością możemy już oficjalnie ogłosić, że SIMC 2021 odbędzie się już 12-14.05 i pierwszy raz w historii będzie całkowicie zdalny. Na Wasze abstrakty czekamy do 28.03 Zapisy i regulamin – już wkrótce! Obserwujcie nas na facebooku i na Instagramie żeby być zawsze na bieżąco!

SIMC on Instagram

SIMC on Facebook

SIMC website

Nagrody im. prof. Franciszka Kokota przyznane

Nagroda im. prof. Franciszka Kokota jest przyznawanym corocznie wyróżnieniem dla nauczycieli akademickich najbardziej zasłużonym na rzecz rozwoju naukowe wśród społeczności studenckiej. Za rok 2020 nagrodę otrzymali:

dr hab. n. med. Grażyna Deja
dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot (Nagroda honorowa)

Serdecznie gratulujemy!

Podsumowanie Walnego Zebrania STN SUM 2020

W dniu 17.11.2020 roku odbyło się Walne Zebranie Studenckiego Towarzystwa Naukowego. Z uwagi na sytuacje pandemiczną spotkanie odbyło się online.

W trakcie przywitaliśmy nowego Kuratora Studenckiego Towarzystwa Naukowego SUM Pana Profesora Michała Holeckiego. Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani prof. dr hab. n. med. Katarzynie Mizi-Stec za lata owocnej współpracy.

W wyniku przeprowadzonych wyborów uzupełniających na kadencje 2020/21 nastąpiły zmiany w składzie Zarządu STN SUM. Od tej pory funkcje Zastępcy Przewodniczącej będzie pełnić Piotr Lewandowski z Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu, Wydział Nauk Medycznych w Bytomiu będzie reprezentowany przez Barbarę Janotę i Weronikę Gwioździk, natomiast Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu dodatkowo przez Marię Stec.

Mieliśmy również przyjemność ogłosić wyniki rankingu Studenckich Kół Naukowych. W tym roku najwyższe lokaty uzyskali:

I MIEJSCE 
SKN przy Katedrze i Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej WNMZ

II MIEJSCE 
SKN przy Centrum Medycyny Doświadczalnej WNMK
SKN przy Katedrze i Zakładzie Biofizyki WNF

III Miejsce
Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarstwa i Społecznych Problemów Medycznych WNoZK

WYRÓŻNIENIA
SKN przy Katedrze Zdrowia Środowiskowego WNoZB
SKN przy Katedrze i Klinice Kardiologii WNoZK
SKN przy Zakładzie Kosmetologii Katedry Kosmetologii WNF
SKN Transplantacji Płuc przy Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej WNMZ
SKN przy Katedrze Histologii i Embriologii WNMK

Serdecznie gratulujemy. Pełny ranking dostępny jest w zakładce Koła Naukowe.

SIMC 2020 Odwołane

Z przykrością informujemy, że decyzją Komitetu Organizacyjnego SIMC 2020 NIE ODBĘDZIE SIĘ. Nie załamujcie się! Już teraz dokładamy wszelkich starań, żebyśmy mogli się spotkać na przyszłorocznej edycji Konferencji! Mamy nadzieję, że zobaczymy wszystkie prace, które chcieliście zaprezentować w tym roku. O wszelkich aktualnościach związanych z SIMC 2021 będziemy na bieżąco informować.

Komitet Organizacyjny SIMC

We regret to inform you that by the decision of the Organizing Committee SIMC 2020 WILL NOT TAKE PLACE.Don’t worry! We strive to make it possible to meet all of you next year!

The Organizing Committee of SIMC

SIMC 2020 Przesunięte

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne zdecydowaliśmy wraz z Władzami Uczelni o przełożeniu International Medical Congress of Silesia 2020 na jesień. W związku z powyższym przesunięciu ulegnie również termin nadsyłania abstraktów.

Informacje dla Studenckich Kół Naukowych

Mamy przyjemność poinformować, że w roku akademickim 2018/19 najwyżej w rankingu Studenckich Kół Naukowych uplasowały się:
I miejsce – Studenckie Koło Naukowe przy Centrum Medycyny Doświadczalnej (WNMK)
II miejsce – Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Klinice Rehabilitacji (WNoZK)
III miejsce – Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Zakładzie Biofizyki (WNF)

Jednocześnie informujemy, że decyzją Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego SUM w Katowicach uległ zmianie Regulamin Rankingu SKN. Od bieżącego roku akademickiego suma punktów będzie dzieloną wyłącznie przez liczbę członków koła w sprawozdaniu końcowym.

Ponadto Zarząd Studenckiego Towarzystwa Naukowego uchwalił Regulamin Przyznawania Dofinansowań Wyjazdów na rok kalendarzowy 2020.

Zaktualizowane dokumenty znajdują się we właściwych zakładkach.