W związku z ukazaniem się preliminarza na rok akademicki 2024/2025, przypominamy o kluczowych zasadach dotyczących finansowania konferencji i wydarzeń organizowanych przez Studenckie Koła Naukowe:
✅ Zgoda Rektora – Każda konferencja musi być wcześniej potwierdzona zgodą Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na jej organizację.
✅ Rachunek bankowy – Środki z opłat konferencyjnych muszą być gromadzone na specjalnym rachunku bankowym przydzielonym przez dział finansowy. Niedozwolone jest korzystanie z prywatnych kont bankowych.
✅ Akceptacja zapotrzebowania – Wszystkie zapotrzebowania składane w Rektoracie muszą być podpisane i zaakceptowane przez Przewodniczącą STN lub jej zastępców.
✅ Termin składania zapotrzebowania – Zapotrzebowanie należy złożyć co najmniej 21 dni przed planowanym wydarzeniem.
✅ Zgodność z planem – Środki finansowe muszą być wydatkowane zgodnie z uprzednio przedstawionym planem i służyć całej społeczności akademickiej, w szczególności studentom uczestniczącym w wydarzeniu.
ℹ️ Dodatkowe informacje:
Wszystkie zapotrzebowania powinny być prawidłowo opisane (ze wskazaniem numeru pozycji w preliminarzu), podpisane przez właściwą osobę oraz złożone z odpowiednim wyprzedzeniem, umożliwiającym ich procedowanie.
Dodatkowo informujemy, że zasady wydatkowania środków publicznych w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach określone są w Zarządzeniu Rektora ŚUM Nr 10/2009 z dnia 13.02.2009 r. z późniejszymi zmianami.
❓ W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Zarządem STN.
Dziękujemy za współpracę i prosimy o bezwzględne stosowanie się do powyższych zasad.
Zarząd STN